Binaların Camları Nasıl Temizlenir?

Proportion
Bölge: genel

Binaların Camları Nasıl Temizlenir?

Binaların Camları Nasıl Temizlenir? Vizyonun ve şıklığın gerekliliği haline gelmiş olan binalar yaşam kalitesi ve yapılacak işin standartları ile alakalı olarak büyük tüyolar vermektedir. Oturduğunuz evin ya da iş merkezinizin vizyonu kadar görünüşü de önemlidir. Temizlik ev ya da iş merkezlerinin içlerinde yapılsa da doğal etkenler ile kirlenen binaların daha steril ve alımlı görünmesi için dış cephe temizliği yapılması gerekmektedir.

Binaların Camları Temizlenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Binanın kat sayısı ve ergonomisi kadar, binanın dış cephe sistemi de temizlik işlemleri için öncelikle dikkat edilmesi gereken en büyük unsurdur. Dış yapıya göre uygulanacak işlem önceden analiz edilmelidir.

Genelde Dış cephe cam temizliği merdiven, iskele ve teleskobik vinçler vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu üç temizlik yöntemi kullanılacak ise rüzgârın durumu öncelik olarak kontrol edilerek, doğru zaman belirlenmelidir. Sonrasında binanın boyuna göre merdiven ile temizlik yapılabilecek bir yükseklik var ise merdivenin doğru sabitlenmesi ve yukarıda işlem yapılırken ikinci bir personelin de merdiveni daha kontrollü hareket kabiliyeti için aşağıda tutması önemlidir. İskele ile yapılacak olan dış cephe temizliklerinde rüzgâr faktörü başlıca göze alındıktan sonra iskelenin kaldırma kapasitesine göre temizlik elemanı belirlenmesi en önemli etkendir. İskeleler ile ilgili yaşanan en büyük kazalar iskelenin yanlış ve usule uygun kurulmamasından kaynaklanmaktadır.Binaların Camları Nasıl Temizlenir? Doğru kat aralıkları ve doğru ağırlık desteklemesi yapılarak iskele kurulmalıdır. Ayrıca iskelede çalışan temizlik personeli de Paraşüt tipi emniyet kemeri takarak oluşacak bir kazaya karşı kendisini korumalıdır. Teleskobik vinçler ile yapılan temizlikler daha profesyonel ekiplerin çalıştığı operasyonlar olduğu için mesleki yeterlilik belgesine sahip operatörlerin çalışması gerekmektedir. Teleskobik vinç sepetinde çalışacak temizlik personelinin de paraşüt tipi emniyet kemeri takması önemlidir.

Binaların Camları Nasıl Temizlenir?
Binaların Camları Nasıl Temizlenir?

Yeni Yöntemler ve Şirket Vizyonu

Binaların Camları Nasıl Temizlenir? Teknolojik gelişmeler ile gelişen temizlik sektörüne adını altın harfler ile yazdırmış olan İstanbul dış cephe cam temizleme firması geleceğinize temizlik ve kirlenmiş camlarınıza güneş tutmaktadır. Sizler için çalışan uzman kadrosu ve deneyimli alt yapısı ile yeni yöntemler geliştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Merdiven, iskele, vinç ve yeni yöntemler ile alakalı bilgi almak, firma ile iletişime geçmek için istanbuldiscephecamtemizligi  adresinden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara