Dış Cephe Temizliği

Proportion

Dış Cephe Temizliği Hava koşulları nedeniyle zamanla binaların dış cepheleri kirlenmekte ve hoş olmayan bir görüntü oluşmaktadır. Bu nedenle bina dış cephelerinin belli periyotlarda temizlenmesi zorunluğu ortaya çıkmaktadır. Bina iç temizliği kadar binaların dış cephe temizliği de önemlidir. Temizlik yapıldığında bina ışıl ışıl bir görünüm kazanacaktır. Dış cephenin temizliği hassasiyet gerektiren, güvenlik tedbirleri alınarak uygun ekipman ve temizlik malzemeleriyle yapılması gerekir.

İstanbul Dış Cephe Temizliği

 Dış Cephe Neden Kirlenir?

Dış cepheler kullanılan kaplama malzemelerinin yapısına bağlı olarak kir oluşmaktadır. Dış cephe malzemelerin bir kısmı toz ve kiri tutmaktadır. Malzemelerin yüzeyinde zamanla biriken bu kirler dışarıdan çirkin bir görüntüye sebebiyet verecektir. Özellikle yağışlı havalarda yağış sonrasında havadaki tozlar suyun içerisine karışır ve ardından güneş ışınlarının ve ısısının etkisiyle bu kirler ve tozlar dış cephe malzemesi üzerine yapışır. Bina, fabrika, kamu kurum ve kuruluşları, şirket ve firmaların faaliyet gösterdiği binalar, plazalar, alışveriş merkezleri ve daha birçok yapı, işlevine göre ve çevre şartlarına göre farklı nedenlerle bina yüzeyinin kirlenmesine sebep olurlar.

Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

 Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Binaların dış cephelerinde birbirinden farklı kaplama malzemeleriyle kaplanmaktadır. Bu kaplama malzemeleri; dış cephe panelleri, kompozit ürünler, yalıtım esaslı kaplama ürünleri kullanılmaktadır. Kaplamalar, binaya hem güzel bir görümüm kazandırır hem de olumsuz hava koşullarına karşı yalıtım görevi (su yalıtımı, ısı yalıtımı, nem yalıtımı vb.) görerek binayı korumaya yarar. Bina dış cephe temizliği yapılırken bu kaplama malzemelerin yapısını bozmayan temizlik ürünleri ile temizlenmesi zorunludur. Uygun olmayan kimyasallar ile yapılan temizliklerde kaplama malzemelerinin hasar görmesine, özelliğini kaybetmesine ve beklenilen işlevi yerine getirmemesine sebebiyet verecektir. Dış cephe temizliği yaptırmak isteyen firmalar, şirketler, bina yönetimi firmamıza başvurabilirler. Firmamız doğal temizlik ürünleri kullanır ve güvenlik tedbirlerini alarak kaliteli hizmet vermektedir.

Yüksek katlı binalarda temizlik işleminin yapılması için vinç ve sepet sistemi kullanılması gerekir. Yüksek yapıların dış cephe temizliklerinde mutlaka güvenlik tedbirlerinin alınması olası kazaları engelleyecektir. Dış cepheler sadece cam malzemeden ibaret olmayıp, PVC, alüminyum, kompozit malzemeler, mermer, mozaik ya da granit malzemeden olabilmektedir. Bu nedenle her bir malzeme özelliğine uygun temizlik ürünleri kullanılarak temizlik yapılmalıdır.

Bina Dış Cephe Cam Temizliği

 Firmamızın Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Ettiği Hususlar

  • Dış cephe kaplama malzemesinin yapısına zarar vermeyecek doğal temizlik ürünleri kullanılarak dış cephe temizliği gerçekleştirilir.
  • Olası kazaya sebebiyet verecek tüm unsurlara karşı gerekli güvenlik tedbirleri alınır.
  • Periyodik olarak temizlik yapılır ve temizlik işleminden sonra da kirlenmeyi geciktiren ürünler kullanılır.
  • Profesyonel elemanlar ve son teknoloji ekipmanlar ile memnuniyet esas alınarak temizlik yapılır.
  • Temizlik için en ideal yöntem belirlenir. Binanın yapısı ve yüksekliğine göre vinç, asma sepet, makaslı platform, örümcek vinç, teleskopik uzatma gibi ekipmanlar kullanılarak en mükemmel şekilde temizlik yapılır.
  • Kaliteyi, güveni ve nitelikli hizmet anlayışı ile hizmet sunar.

parlayan temizlik olarak dış cephe cam temizliği yapan firmamız dış cephe cam temizliğini ilk demo yaparak sizlere sunmaktadır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara