Siding Temizliği

Proportion

Siding Temizliği Siding cepheler çok hızlı şekilde kirlenen bir cephe türüdür. Siding cephelerin temizliği kirliliğin geçici ve kalıcı olması durumuna göre tespit edilerek belirlenmektedir. Siding cephelerin yağ ve gres gibi lekelere karşı dayanma gücü oldukça yüksektir. Bu cephelerde leke ya da kir oluştuğu an temizlenmesi gerekir. Temizleme esnasında kullanılacak kimyasalın cinsi ve miktarı dış cephenin kirlenme türü ve durumuna göre belirlenmektedir. Siding temizliği senede iki defa yapılmalıdır. Aksi taktirde bekleyen kir güneşe maruz kaldığında yüzeyin yıpranmasına sebep olur. Alanında profesyonel bir ekip ile çalışmak istiyorsanız kaliteli hizmet sunan firmamız ile iletişime geçerek güvenli bir şekilde memnun kalacağınız bir hijyen sağlayabilirsiniz.

İstanbul Dış Cephe Firmaları

Siding Temizliği Nasıl Yapılır?

Zaman içerisinde dış cepheler atmosfer koşullarına bağlı kalarak kirlenecektir. Ortam koşullarına maruz kalarak toz, kireç, is birikimi ile birlikte ortaya çıkabilir. Bu durum, sürekli olarak güneş ışığına ve elementlere maruz kalan tüm pigmentli malzemeler için kaçınılmazdır. Zamanla oluşan kir, toprak, kireç gibi lekelenmeler bahçe hortumu yardımıyla sidingten kolay bir şekilde giderilebilir. Genellikle her yıkamada olduğu gibi yukardan aşağıya doğru bir siding temizliği yapılması yüzeyde daha aç ve düzensiz çizgilerin olmasına neden olacaktır. Malzemenin en iyi şekilde bir performans göstermesi ve sürekli olarak taze ve temiz bir görüntü için hijyen sağlanmalıdır. Hijyen gerektirmeyen yerde 2-3 yılda en az bir kez yıkanmalıdır.

Siding Temizliği
Siding Temizliği

Kalıcı Kirlerden kurtulma

Siding Temizliği
Siding Temizliği

 Siding Temizleme İşlemi

Bazı kirler derinlemesine işler. İşte derinlemesine işleyen bu kirlerle başa çıkabilmek için iki katı deterjan ile sorunu çözebilmek mümkündür. Hayvansal yağ, küf, motor yağı, yağ, boya, küf, boyalı kalem gibi kirler diğer kirlere oranla daha dirençli görünse de vinil kaplamaların üzerinde sadece uzun vadede tahribata sebep olabilirler. Bu nedenden dolayı bunların fazla vakit kaybetmeden bu kirlerin neden oluştuğunu ve ne tür olduğunu belirleyerek uygun kimyasal malzeme ile siding temizliği hijyeni sağlanır. Profesyonel ekibimiz ile alanımızda sağlamış olduğumuz bilgi ve tecrübemizi siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet sunarak firmamızın tercih edilebilirliğini artırıyoruz.

İstanbul Dış Cephe Cam Temizliği

Geçici Kirlerde Siding Temizleme İşlemi

Geçici kirler zamanla oluşan ancak temizlenmesi gayet kolay olan türde kirlerdir. Sakız, toprak, çamur, kurşun kalem, çimen gibi bu türde kirlerin hijyenini sağlamak için sıvı sabun gibi basit temizlik malzemelerinden kullanmak gerekir. Yumuşak bir bulaşık süngerinin üzerine bir miktar dökülerek ve sadece kirli bölgeyi sürterek ve daha sonra bol su ile yıkayarak temizlenmesi gerekir. Kesinlikle eğer elinizde süngerin telli kısmı var ise sürtmeyin. Bunlar yüzeyde ya da desende aşınmaya, tahribata sebep olacaktır. Aksi takdirde profil yüzeyine zarar verecektir. İşte bu gibi durumların önüne geçmek için alanında uzman olan firmamızdan bu hizmeti iletişime geçerek güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara